فیسبوک پس از انتقادات گسترده کار روی برنامه اینستاگرام کودکان را متوقف می‌کند.

اینستاگرام می‌گوید توسعه برنامه‌ای که "اینستاگرام کودکان" (Instagram Kids) نامیده می‌شود را متوقف می‌شود. این نرم‌افزار نسخه ای از اینستاگرام برای کودکان زیر ۱۳ سال طراحی شده است. مدیر اینستاگرام آدام ماسری در یک پست وبلاگی این خبر را اعلام کرد و گفت که شرکت زیر مجموعه فیسبوک به کار به روی تجربیات تحت نظارت والدین برای کاربران جوان ادامه خواهد داد ( این پروژه با پروژه اینستاگرام کودکان متفاوت است و تحت کنترل والدین استفاده خواهد شد).
ماسری در یک پست وبلاگ و مجموعه توییت‌هایی ، رسانه‌ها و منتقدان را به دلیل درک نادرست از هدف برنامه مقصر می‌داند. او می‌نویسد: "این هرگز برای بچه‌های کوچکتر نبود ، بلکه برای بچه های (10-12) ساله بود".
او در توییتی جداگانه می‌افزاید که " اخبار مربوط به این پروژه قبل از اینکه بدانیم چه چیزی خواهد بود به بیرون درز کرد. مردم در این باره نگرانی و ترس‌هایی داشتند و ما در آن مرحله پاسخ‌های کمی داشتیم. واضح است که ما باید زمان بیشترس را در این زمینه صرف کنیم".
توقف توسعه این برنامه پس از آن صورت گرفت که هفته گذشته وال استریت ژورنال مجموعه ای از گزارش های نفرت انگیز را در فیسبوک منتشر کرد. هرچند اینستاگرام معتقد است که کاربران جوان قبلا نیز فعال بوده‌اند  و بهتر است فعالیت آنها تحت کنترل باشد.